9-درختچه های آپارتمانی
یکشنبه 11 شهریور 1397
بازدید: 2387

درختچه های آپارتمانی زیبا برای منزل شما

 

حضور روح‌بخش گیاهان در خانه همیشه دلیلی برای لذت بردن از فضا خواهد بود. درختچه‌ها گونه‌ای از گیاهان هستند که به شکلی مینیاتوری یادآور درخت‌ها بوده و در بسیاری از ورودی‌ها، راهروها و منازل به عنوان عنصر دکوراتیو و حیات‌بخش دکوراسیون منزل استفاده می‌شوند.

 

 

شفلرا - گیاه چتری

رگ‌های این گیاه پنجه‌ای‌شکل بوده و ارتفاع آن در هوای آزاد به ۳ متر می‌رسد. معمولا این گیاه دارای یک شاخه اصلی است که ‌برگ‌ها روی آن رشد کرده و ارتفاعش افزایش می‌یابد. شفلرا گیاه صبوری است که حتی با کمترین رسیدگی هم می‌تواند سال‌های زیادی همراه شما باشد.

نکته: درصورتی‌که حیوان خانگی دارید، مراقب باشید؛ زیرا برگ‌های این گیاه برای حیوانات سمی بوده و در صورت خورده شدن می‌تواند سگ یا گربه محبوب‌تان را بیمار کند.

 

 

 

 

 

کاج مطبق

کاج مطبق نوعی کاج سوزنی است از خانواده اشکوبیان (اشکوبیان درختان همیشه سبزی هستند از راسته کاجیان و دسته مخروطیان). زیستگاه اصلی این گیاه جزیره نورفولک استرالیاست که در آپارتمان به‌کندی رشد می‌کند و به اکسیژن فراوانی نیاز دارد.

نکته: کاج مطبق درصورتی‌که مورد بی‌توجهی قرار گیرد، برگ‌هایش زرد و بی‌حالت شده و در نگهداری آن مشکل ایجاد می‌شود؛ بنابراین اگر زمان کافی برای رسیدگی به آن را ندارید بهتر است از این کار صرف‌نظر کنید.

 

 

 

دراسینا -خون سیاوشان-درخت اژدها

 

این گیاه بومی مناطق معتدل آفریقاست و ارتفاع آن تا ۲ متر هم می‌رسد. درخت اژدها مقاوم‌ترین گیاه آپارتمانی از گروه دراسناست که با شرایط نور در داخل سازش می‌کند. این گیاه در شرایط طبیعی به گل می‌نشیند که این اتفاق به‌ندرت در آپارتمان‌نشینی‌اش رخ می‌دهد. خوب است بدانید با قطع جوانه انتهایی این گیاه، جوانه‌های جانبی‌اش بیدار شده و شروع به رشد می‌کنند که باعث چند شاخه شدن گیاه می‌شود.

 

 

 

 

 

درختچه لیندا- دم اسبی

این گیاه بومی مناطق خشک جنوب غرب آمریکا و مکزیک است و به زندگی بیابانی عادت دارد. برگ‌های آن باریک و مقاوم بوده و به شکل مجنون و آویزان هستند که باعث زیباتر شدن گیاه به‌خصوص در سنین بالاتر می‌شود، با گذشت زمان انتهای ساقه ضخیم شده و شکل عجیبی به خود می‌گیرد؛ به همین علت در انگلیسی به آن پافیلی می‌گویند. درواقع این پایه بزرگ و ورم‌کرده آب را در خود ذخیره می‌کند. ارتفاع لیندا گاهی به ۲ متر هم می‌رسد. رنگ گل‌های آن سفید مایل به کرم است که به‌ندرت در فصل تابستان در گیاهان مسن دیده می‌شود.

 

 

پاچیرا - درخت پول

درخت پول به درخت شانس نیز شهرت دارد. شکل برگ‌های آن کشیده و به رنگ سبز تیره است. سرعت رشدش زیاد بوده و ساقه‌های آن را می‌توان بافت که به زیبایی و قیمت این گیاه زیبا می‌افزاید.

از درخت پول استفاده زیادی در فنگ‌شویی می‌شود. طبق فرهنگ و سنت کشور چین این گیاه را برای چشم‌روشنی خرید خانه نو یا فرصت‌های کلان کاسبی به یکدیگر هدیه می‌دهند. آنها اعتقاد دارند این گیاه در رشد، پیشرفت و کسب درآمدشان مهم است؛ به‌طوری‌که در بیشتر مغازه‌ها، ادارات و خانه‌ها این گیاه به چشم می‌خورد.

 

فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین با توجه به سازگاری که در مکان‌های مختلف به‌خصوص محیط‌های سرپوشیده از خود نشان می‌دهد، از گیاهان محبوب آپارتمانی محسوب می‌شود. این گیاه بومی جنوب و جنوب‌شرقی آسیاست و گیاه رسمی بانکوک تایلند محسوب می‌شود که میوه‌های کوچک آن غذای مورد علاقه برخی پرندگان مثل فاخته است.

 

 

 

 

 

منبع: مجله منزل | نویسنده: سپیده نعمت زاده