۱۱-باغچه آویز برای دکوراسیون منزل
دوشنبه 17 دی 1397
بازدید: 1033

یک باغچه آویز برای دکوراسیون منزل تان بسازید

 

مواد و ابزار لازم:

 

تا زمانی که ریشه ی گیاه مورد نظرتان نمایان شود، خاکش را بردارید. بسیار دقیق و ملایم این کار را انجام دهید تا ریشه ها آسیب نبینند.

 

 

خاک کوددار، خاک کاکتوس و خاک رس را درون یک کاسه با هم مخلوط کنید. سپس آرام آرام آب به این مخلوط اضافه کنید تا به حالت خمیر مانند در آید. شما باید بتوانید یک توپ کوچک از مخلوط درست کنید که متلاشی نشود.

 

 

 

 

تا جایی که امکان دارد توپ خاک را کوچک در نظر بگیرید، ولی دقت کنید به اندازه ای هم بزرگ باشد که ریشه های گیاه را کاملا در بر بگیرد.

 

 

 

 

یک دسته خزه ی خشک بردارید و آن را به دقت دور ریشه های گیاه بپیچید تا یک شکل فشرده ی تقریبا گرد به دست آید.

 

 

سپس نخ پنبه ای را دور خزه ی خشک بپیچید تا آن را نگه دارد.

 

 

یک سوراخ کوچک در توپ خاک ایجاد کنید و گیاه را به آرامی درون آن فرو کنید. سپس طوری سوراخ را ببندید که حالت کروی خاک برگردد.
حالا نوبت به قسمت جالب کار رسید. پهنه های کوچکی از خزه ی خشک را بردارید و محکم به توپ خاک فشار دهید، مراقب باشید هیچ شکافی باقی نماند.

 

 

 

 

اکنون ریسمان رنگی را دور توپ بپیچید و در دو انتهای ریسمان، نخ اضافی برای آویزان کردن گیاه باقی بگذارید. شما می توانید ریسمان تان را به هر رنگی متناسب با دکوراسیون یا رنگ دیوار تان انتخاب کنید. یک نقطه که نور غیرمستقیم می گیرد، انتخاب کرده، قلاب نصب کنید و باغچه ی حیرت انگیز خود را به نمایش بگذارید.

 

 

گیاهان مختلف برای زنده ماندن مقدار غذا، آب و نور متفاوت نیاز دارند، بنابراین یک قانون مشخص برای همه ی آن ها وجود ندارد. اما ما در اینجا چند راهنمایی کلی برای باغچه ی آویز درون منزل تان ارائه می دهیم:
آبیاری: وزن شاخص خوبی برای این است که بفهمید گیاهان آویزتان چه موقع به آب نیاز دارند. توپ را در دست تان نگه دارید، اگر سنگین است یعنی آب کافی دارد، اگر نه نیاز به آبیاری دارد. یک ظرف را به اندازه ای که توپ را بپوشاند از آب پر کنید. توپ را در آن بگذارید و اجازه دهید دو تا سه دقیقه خیس بخورد. سپس آن را خارج کرده و به آرامی بچلانید تا آب به مرکز توپ نیز نفوذ کند. این روش آب کافی برای چند روز گیاه تأمین می کند.
نور، دما و تهویه: گیاهی انتخاب کنید که با مقدار نوری که شما می توانید تأمین کنید، رشد کند. بیشتر گیاهان خانگی نیاز به هوای مرطوب و نور غیرمستقیم دارند. از تهویه ی مناسب موردنیاز برای رشد آن ها نیز غافل نشوید.

 

بیشتر بخوانید:

 

 

 

 

منبع  چیدانه